Zuhause / Rocker Switches / W11D2A601-A7Z00-000
minImg
W11D2A601-A7Z00-000
Carling Technologies
Produkt-Nr.:
W11D2A601-A7Z00-000
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color LED, White
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking No Marking
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Concave (Curved) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 10A (DC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series W
Voltage Rating - DC 12 V