ebm-papst Inc.
Produkt-Nr.:
W1G250-HH67-52
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
DC TUBEAXIAL FANS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Air Flow | - |
| Noise | - |
| Ingress Protection | IP42 |
| Current Rating (Amps) | 2.60A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 48VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 36 ~ 57VDC |
| RPM | 2750 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | Aluminum |
| Features | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 80.00mm |
| Operating Temperature | -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C) |
| Static Pressure | 0.562 in H2O (140.0 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CCC, EAC, VDE, UL |
| Termination | Terminal Block |
| Size / Dimension | Square - 280mm L x 280mm H |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Steel |
| Series | W1G250 |
| Power (Watts) | 105 W |
| Package | Bulk |