Harwin Inc.
Produkt-Nr.:
W2222-00
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
TERM TURRET PIN L=6.5MM SILVER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Insulated |
| Staking Side OD | - |
| Number of Turrets | Single |
| Terminal Type | Double End, Pin |
| Contact Finish Thickness | 137.8µin (3.50µm) |
| Contact Finish | Silver |
| Length - Below Flange | 0.303" (7.70mm) |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Through Hole |
| Diameter - Turret Head | - |
| Product Status | Obsolete |
| Staking Side ID | - |
| Series | - |
| Mounting Hole Diameter | 0.156" (3.96mm) |
| Length - Overall | 0.560" (14.22mm) |
| Flange Diameter | 0.187" (4.75mm) |
| Insulation Color | White |
| Mfr | Harwin Inc. |
| Contact Material | Brass |
| Material - Insulation | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Package | Bulk |
| Board Thickness | 0.028" ~ 0.063" (0.72mm ~ 1.60mm) |
| Length - Above Board | 0.256" (6.50mm) |