W22PB-FK-10
c3controls
Produkt-Nr.:
W22PB-FK-10
Hersteller:
c3controls
Beschreibung:
22MM PB, FLUSH CAP BLACK, 1 NO
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.50mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC), 2.5A (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Rear
Mechanical Life 5,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 22
Voltage Rating - DC 28 V
Type Standard
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 72 V