W22S3-HW-10/01
c3controls
Produkt-Nr.:
W22S3-HW-10/01
Hersteller:
c3controls
Beschreibung:
22MM SS 3POS, 1NO / 1NC
Auf Lager : 200
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Current Rating (Amps) 10A (AC), 2.5A (DC)
Depth Behind Flange 68.60mm
Product Status Active
Voltage Rating - AC 72 V
Electrical Life -
Mfr c3controls
Illumination Non-Illuminated
Features -
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Number of Positions 3
Termination Style Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.50mm Dia
Approval Agency CE, cULus
Circuit DPST-NO/NC
Mounting Type Panel Mount
Mechanical Life 500,000 Cycles
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 22
Voltage Rating - DC 28 V