Zuhause / Rocker Switches / W28D2Y661-A77A8-13H
minImg
W28D2Y661-A77A8-13H
Carling Technologies
Produkt-Nr.:
W28D2Y661-A77A8-13H
Beschreibung:
SWITCH ROCKER
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color LED, White/White
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking Parking Brake, Vertical
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Concave (Curved) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 10A (DC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series W
Voltage Rating - DC 12 V