ebm-papst Inc.
Produkt-Nr.:
W3G250-HK19-11
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FAN AXIAL 230V 280X80MM 1120CFM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Air Flow | 1120.0 CFM (31.36m³/min) |
| Noise | - |
| Ingress Protection | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Current Rating (Amps) | 1.1A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 230VAC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 200 ~ 240VAC |
| RPM | 2700 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | Aluminum |
| Features | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 80.00mm |
| Operating Temperature | -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C) |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | UL |
| Termination | Terminal Block |
| Size / Dimension | Square - 280mm L x 280mm H |
| Weight | 7.6 lbs (3.4 kg) |
| Material - Blade | Polypropylene (PP) |
| Series | W3G250 |
| Power (Watts) | 125W |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | W3G250 |