ebm-papst Inc.
Produkt-Nr.:
W3G300-ME46-01
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
FAN AXIAL 330X76.7MM 26VDC RECT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40 ~ 185°F (-40 ~ 85°C) |
| Air Flow | 1570.0 CFM (44.46m³/min) |
| Noise | - |
| Ingress Protection | IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Current Rating (Amps) | 6.7A |
| Approval Agency | EAC |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Termination | 4 Position Rectangular Connector |
| Voltage - Rated | 26VDC |
| Size / Dimension | Round - 330mm Dia |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 16 ~ 32VDC |
| Weight | 4.4 lbs (2 kg) |
| RPM | 3000 RPM |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Polyamide (PA), Nylon |
| Series | W2G300 |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | Polypropylene (PP) |
| Features | PWM Control, Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP) |
| Package | Bulk |
| Width | 76.70mm |