ebm-papst Inc.
Produkt-Nr.:
W3G800-GT22-11F
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FAN AXIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Air Flow | 14200 CFM (397.6m³/min) |
| Noise | - |
| Ingress Protection | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 240VAC |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage Range | 200 ~ 240VAC |
| RPM | 925 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | Aluminum |
| Features | Electronic Commutation (EC) |
| Width | 294.5mm |
| Operating Temperature | -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C) |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | - |
| Approval Agency | UL |
| Termination | - |
| Size / Dimension | Square - 970mm L x 970mm H |
| Weight | 94 lbs (42.6 kg) |
| Material - Blade | Aluminum |
| Series | Green Tech W3G800 |
| Power (Watts) | 1880W |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | W3G800 |