ebm-papst Inc.
Produkt-Nr.:
W4D450-GA14-02
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
AC AXIAL FAN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Air Flow | - |
| Noise | - |
| Ingress Protection | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Current Rating (Amps) | 1.16A |
| Fan Type | Tubeaxial, 3 Phase |
| Voltage - Rated | 400VAC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | - |
| RPM | 1540 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | - |
| Features | Thermal Overload Protection (TOP) |
| Width | 148.5mm |
| Operating Temperature | 122°F (50°C) |
| Static Pressure | 0.442 in H2O (110.0 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CE |
| Termination | Terminal Block |
| Size / Dimension | Round - 607mm Dia |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Steel |
| Series | W4D450 |
| Power (Watts) | 660W |
| Package | Bulk |