Lumex Opto/Components Inc.
Produkt-Nr.:
W76-599008
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON 100MA 50V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.424
$9.424
500
$9.292311
$4646.1555
1000
$8.333609
$8333.609
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 18.80mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Circuit | SPST (DM) |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | W76-94 |
| Voltage Rating - DC | 50 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | Off-Mom |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Silver |