Ohmite
Produkt-Nr.:
WA-DT2-101E
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
HEATSINK DUAL FOR TO-220/247 BLK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.035
$5.035
10
$4.89915
$48.9915
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Shape | Rectangular, Fins |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Obsolete |
| Fin Height | 0.630" (16.00mm) |
| Series | W |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 6.00°C/W @ 200 LFM |
| Type | Board Level, Vertical |
| Length | 1.200" (30.48mm) |
| Mfr | Ohmite |
| Thermal Resistance @ Natural | 5.00°C/W |
| Material Finish | Black Anodized |
| Package | Box |
| Attachment Method | Clip and PC Pin |
| Width | 1.710" (43.43mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | 4.0W @ 40°C |
| Diameter | - |
| Package Cooled | TO-220, TO-247 (Dual) |