Ohmite
Produkt-Nr.:
WA-T264-101E
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
TO-264 AUTO CLIP HEAT SINK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Shape | Rectangular, Fins |
| Material | Aluminum Alloy |
| Product Status | Active |
| Fin Height | 0.630" (16.00mm) |
| Series | W |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 8.00°C/W @ 500 LFM |
| Type | Board Level, Vertical |
| Length | 1.260" (32.00mm) |
| Mfr | Ohmite |
| Thermal Resistance @ Natural | 11.00°C/W |
| Material Finish | Black Anodized |
| Package | Bulk |
| Attachment Method | Clip and PC Pin |
| Width | 0.921" (23.40mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | 3.0W @ 50°C |
| Diameter | - |
| Package Cooled | TO-264 |