WA1G153F203UA
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
WA1G153F203UA
Beschreibung:
POT 20K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread 1/4-32
Actuator Diameter 0.125" (3.18mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Flatted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 1.500" (38.10mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Rotation 295°
Series W
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 20k
Size - Body Round - 0.500" Dia (12.70mm)