WA6F214VA1TR500
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WA6F214VA1TR500
Hersteller:
JAE Electronics
Beschreibung:
CONN RCPT 214POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 214
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.115" (2.92mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series WA6
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide
Mated Stacking Heights 3mm