JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WA6F214VA1TR500
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN RCPT 214POS SMD GOLD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 214 |
| Contact Finish Thickness | 4.00µin (0.100µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.115" (2.92mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Series | WA6 |
| Mfr | JAE Electronics |
| Pitch | 0.016" (0.40mm) |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Features | Board Guide |
| Mated Stacking Heights | 3mm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | WA6F214 |