WB0402T6N8SJ
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
WB0402T6N8SJ
Paket:
0402
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
WW IND 0402 6.8NH 5%
Auf Lager : 8000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 4000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 680 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Inductance 6.8 nH
Series WB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.8GHz