JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WB3F200VD1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT 200POS SMD GOLD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 200 |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.098" (2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Series | WB3 |
| Mfr | JAE Electronics |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Connector Type | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Features | Board Guide, Solder Retention |
| Mated Stacking Heights | 4mm, 5mm |
| Package | Tray |
| Base Product Number | WB3F200 |