WB3F200VD1TR1000
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WB3F200VD1TR1000
Hersteller:
JAE Electronics
Beschreibung:
CONN RCPT 200POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 200
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.126" (3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series WB3
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 4mm, 5mm