WB3M200VD1T
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WB3M200VD1T
Hersteller:
JAE Electronics
Beschreibung:
CONN PLUG 200POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 200
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.185" (4.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series WB3
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 5mm