E-Switch
Produkt-Nr.:
WBL2UEEGQR05SILPWR
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 300MA 30V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.28
$2.28
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | Power Symbol |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Current Rating (Amps) | 300mA (DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Mechanical Life | 10,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 1.7 VDC |
| Series | WBL |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Electrical Life | - |
| Mfr | E-Switch |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Base Product Number | WBL2 |