INPAQ Technology Co., Ltd
Produkt-Nr.:
WCI1005CP2N2CDG
Hersteller:
Paket:
0402
Charge:
-
Beschreibung:
CHIP IND 1005,2.2NH,C,19Q,0.96A,
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 250 MHz |
| Q @ Freq | 55 @ 900MHz |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.66mm) |
| Tolerance | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps) | 960 mA |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 70mOhm Max |
| Inductance | 2.2 nH |
| Series | WCI1005CP |
| Type | Wirewound |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 10.8GHz |
| Mfr | INPAQ Technology Co., Ltd |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ceramic |