Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
WCL2520-4R7-R
Hersteller:
Paket:
1008
Charge:
-
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 210MA 1.72OHM SM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.2185
$0.2185
10
$0.1919
$1.919
25
$0.16796
$4.199
50
$0.14402
$7.201
100
$0.131955
$13.1955
250
$0.119928
$29.982
500
$0.112746
$56.373
1000
$0.086355
$86.355
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 7.96 MHz |
| Q @ Freq | 12 @ 7.96MHz |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 210 mA |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 1008 |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 1.72Ohm Max |
| Inductance | 4.7 µH |
| Series | WCL2520 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ceramic |