Apex Tool Group
Produkt-Nr.:
WE1010EDU
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SOLDERING STATION 70W 1 CH 120V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$160.55
$160.55
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Plug Type | Included, Not Specified |
| Supplied Tips/Nozzles | ETA |
| Wattage | 70W |
| Control/Display Type | Digital |
| Product Status | Active |
| Workstand | PH70 |
| Includes | Shearcutter, Soldering Tip, Soldering Wire |
| Series | Weller® |
| Type | Soldering |
| Base Unit | WE1010NA |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Apex Tool Group |
| Supplied Iron, Tweezer, Handle | WEP70 |
| Temperature Range | 212°F ~ 842°F (100°C ~ 450°C) |
| Features | ESD Safe |
| Tip Cleaner | Sponge |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 120V |
| Base Product Number | WE1010 |