Silicon Labs
Produkt-Nr.:
WF200SCR
Hersteller:
Paket:
32-QFN (4x4)
Charge:
-
Beschreibung:
IC RF TXRX+MCU WIFI 32QFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$7.6855
$7.6855
10
$7.0433
$70.433
25
$6.403
$160.075
100
$5.7627
$576.27
250
$5.282456
$1320.614
500
$4.80225
$2401.125
1000
$4.322025
$4322.025
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Current - Transmitting | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Serial Interfaces | SDIO, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Power - Output | 16dBm |
| Supplier Device Package | 32-QFN (4x4) |
| Series | WF200 |
| Sensitivity | -96.5dBm |
| Type | TxRx + MCU |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 32-UFQFN Exposed Pad |
| Current - Receiving | - |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.3V |
| Modulation | - |
| Mfr | Silicon Labs |
| Data Rate (Max) | 72.2Mbps |
| Frequency | 2.4GHz |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | 802.11b/g/n |
| Base Product Number | WF200 |