WFC0805R0100FE66
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WFC0805R0100FE66
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 0.01 OHM 0.5 W 1% 0805 SMD
Auf Lager : 7995
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.051" W (2.00mm x 1.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 10 mOhms
Series WFC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W