WFC0805R0150FE66
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WFC0805R0150FE66
Beschreibung:
RES 0.015 OHM 0.5 W 1% 0805 SMD
Auf Lager : 8548
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.051" W (2.00mm x 1.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 15 mOhms
Series WFC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W