WFC1206R0100FE66
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WFC1206R0100FE66
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 0.01 OHM 1.0 W 1% 1206 SMD
Auf Lager : 7049
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 10 mOhms
Series WFC
Power (Watts) 1W