WFC1206R0200FE66
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WFC1206R0200FE66
Beschreibung:
RES 0.02 OHM 1.0 W 1% 1206 SMD
Auf Lager : 7305
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 20 mOhms
Series WFC
Power (Watts) 1W