WFCP0402R0100FE66
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WFCP0402R0100FE66
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 0.01 OHM .25 W 1% 0402 SMD
Auf Lager : 15758
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 10 mOhms
Series WFCP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W