WFCP0508R0240FE66
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WFCP0508R0240FE66
Paket:
0508
Beschreibung:
RES 0.024 OHM .5 W 1% 0508 SMD
Auf Lager : 9215
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.051" L x 0.079" W (1.30mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0508
Ratings -
Resistance 24 mOhms
Series WFCP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W