WFCP0603R0300FE66
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WFCP0603R0300FE66
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 0.03 OHM .5 W 1% 0603 SMD
Auf Lager : 8794
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 30 mOhms
Series WFCP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W