WFCP0612R0180FE66
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WFCP0612R0180FE66
Paket:
0612
Beschreibung:
RES 0.018 OHM 1.0 W 1% 0612 SMD
Auf Lager : 9890
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings -
Resistance 18 mOhms
Series WFCP
Power (Watts) 1W