WFMA2010R0150FEA
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WFMA2010R0150FEA
Paket:
2010
Beschreibung:
RES 0.015 OHM 2.0 W 1% 2010 SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±110ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 mOhms
Series WFM
Power (Watts) 2W