WI140266WJ10336BJ2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
WI140266WJ10336BJ2
Beschreibung:
CAP CER 10000PF 14KV SCREW
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 10.768" (273.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 14000V (14kV)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.472" Dia (139.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Nonstandard, Screw Terminals
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF