WKP392MCPEJXKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
WKP392MCPEJXKR
Beschreibung:
CAP CER 3900PF 760VAC Y5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 760VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Capacitance 3900 pF