WL02GT18N
Viking Tech
Produkt-Nr.:
WL02GT18N
Hersteller:
Viking Tech
Paket:
0402
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
FIXED IND 18NH 420MA 230MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 18 nH
Series WL
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.1GHz