WL05GT12N
Viking Tech
Produkt-Nr.:
WL05GT12N
Hersteller:
Viking Tech
Paket:
0805
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
FIXED IND 12NH 600MA 150MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 12 nH
Series WL
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz