WL05JT8N2
Viking Tech
Produkt-Nr.:
WL05JT8N2
Beschreibung:
FIXED IND 8.2NH 600MA 120MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 50 @ 1GHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.7GHz