WL08JT103
Viking Tech
Produkt-Nr.:
WL08JT103
Hersteller:
Viking Tech
Paket:
1008
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 150MA 9 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 15 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.084" (2.13mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 9Ohm Max
Inductance 10 µH
Series WL
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 20MHz