WLCW2520Z0G2R7PB
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WLCW2520Z0G2R7PB
Beschreibung:
INDUCTOR WIRE WOUND 2.7UH 1008
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 22 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm Max
Inductance 2.7 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 140MHz