WLFW1608Z0JR82PB
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WLFW1608Z0JR82PB
Paket:
0603
Beschreibung:
INDUCTOR WIRE WOUND 0.82UH 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 760mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 15 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±5%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 690mOhm Max
Inductance 820 nH
Series FW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 460MHz