WLFW2520Z0J2R7PB
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WLFW2520Z0J2R7PB
Paket:
1008
Beschreibung:
INDUCTOR WIRE WOUND 2.7UH 1008
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 34 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 490 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.107" L x 0.102" W (2.72mm x 2.59mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.28Ohm Max
Inductance 2.7 µH
Series FW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 135MHz