WLFW2520Z0K100PB
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WLFW2520Z0K100PB
Beschreibung:
INDUCTOR WIRE WOUND 10UH 1008
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 31 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.107" L x 0.102" W (2.72mm x 2.59mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.95Ohm Max
Inductance 10 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 60MHz