WLPN242412M4R7PE
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WLPN242412M4R7PE
Beschreibung:
INDUCTOR POWER 4.7UH SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series PN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 45MHz