WLPN606010M1R5PE
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WLPN606010M1R5PE
Beschreibung:
INDUCTOR POWER 1.5UH SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Series PN
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 77MHz