WLPN606010M6R8PE
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WLPN606010M6R8PE
Beschreibung:
INDUCTOR POWER 6.8UH SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series PN
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz