WLPN606045M6R8LE
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WLPN606045M6R8LE
Beschreibung:
INDUCTOR POWER 6.8UH SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 3.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 49.4mOhm
Inductance 6.8 µH