WLQC0908Z0J8N1PB
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WLQC0908Z0J8N1PB
Beschreibung:
COIL AIR CORE 8.1NH 5% SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 400 MHz
Q @ Freq 130 @ 400MHz
Height - Seated (Max) 0.078" (1.98mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 4.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.058" L x 0.084" W (1.47mm x 2.13mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6mOhm Max
Inductance 8.1 nH
Series QC
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5.2GHz