WLSSA38GZ0N3R8LB
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WLSSA38GZ0N3R8LB
Beschreibung:
INDUCTOR POWER 3.8UH 30% SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.406" L x 0.409" W (10.30mm x 10.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13mOhm Max
Inductance 3.8 µH