WNSC2D10650XQ
WeEn Semiconductors
Produkt-Nr.:
WNSC2D10650XQ
Paket:
TO-220F
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE SIL CARB 650V 10A TO220F
Benutzer handbuch
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Capacitance @ Vr, F 310pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 650 V
Series -
Package / Case TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 10 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A